Omdat de letter van de wet (GSV Hemelwater) hier onwerkbaar is, heeft de overheid een uitzondering voorzien in het Technisch Achtergrond. Hieronder lichten we de essentie toe.

De letter van de wet …

In de GSV Hemelwater wordt dit geval niet specifiek beschreven. Dit betekent dat je volgens de verordening het winback-principe zou moeten toepassen voor elke uitbreiding, ook die van een gebouw dat al over een infiltratievoorziening beschikt. Het winback-principe houdt in dat je niet enkel de oppervlakte van de uitbreiding, maar ook een deel van het bestaande gebouw moet opnemen in de afwaterende oppervlakte van je nieuwe infiltratievoorziening. De afwaterende oppervlakte is de oppervlakte van de uitbreiding maal drie. Dit zorgt ervoor dat een deel van het bestaande gebouw twee maal over een infiltratievoorziening zou beschikken.

De geest van de wet …

Dit is niet rechtvaardig en ook niet de bedoeling van de verordening. Om hieraan tegemoet te komen, werd in het Technisch Achtergronddocument bepaald dat, als de bestaande woning al over een infiltratievoorziening beschikt, enkel de uitbreiding nog op een bijkomende infiltratievoorziening moet aangesloten worden. Het winback-principe hoef je dus niet toe te passen. Deze uitzondering op de Hemelwaterverordening is niet opgenomen in het B25-formulier of het omgevingsloket. Je moet dan ook een gemotiveerde uitzondering aanvragen.

De afwaterende oppervlakte voor de berekening van de nieuwe infiltratievoorziening is dus gelijk aan de oppervlakte van de uitbreiding van de woning, en niet gelijk aan driemaal de oppervlakte van de uitbreiding. De bestaande infiltratievoorziening blijft behouden.

Je moet ingelogd zijn om deze pagina te kunnen raadplegen.

Login

Nieuwe account aanmaken?

Silvia

Ir.-arch. Silvia De Nolf

Adviseur studiedienst

NAV

Gerelateerde artikelen