Rockfon, onderdeel van de ROCKWOOL Group, kondigt met trots aan dat een verbeterde bindertechnologie zal worden geïmplementeerd in de productielijn van de ROCKWOOL-fabriek in Roermond, Nederland. De nieuwe binder zal de ammoniakuitstoot tijdens het productieproces aanzienlijk verminderen. De omschakeling moet in 2026-2027 voltooid zijn. Als gevolg hiervan zullen de Rockfon producten tevens een nog lagere emissie hebben en voldoen aan de nieuwe, strengere richtlijn van de Europese Unie voor onder andere bouwproducten.

“We blijven aantonen dat we duurzaamheid serieus nemen in de volledige waardeketen”, zegt Mostafa Alkhamrichi, R&D Project Manager bij Rockfon. “Met deze investering kunnen we zowel ons productieproces als ons aanbod van akoestische producten verbeteren”.

In de hele fabriek zal de nieuwe technologie resulteren in een daling van de ammoniakemissie met ongeveer 70% op productniveau, wat neerkomt op een afname van circa 10% van de totale ammoniakuitstoot van de gehele fabriek. Er is uitzicht op een verdere 5-10% reductie in de komende jaren.

Er wordt ook gewerkt aan een nieuwe bindertechnologie voor de overige producten en gekeken naar nageschakelde technieken voor het afvangen van ammoniak. Beide projecten bevinden zich nog in de ontwikkelingsfase maar ROCKWOOL is hoopvol deze de komende jaren succesvol te kunnen implementeren en daarmee uiteindelijk een ammoniakemissiereductie van circa 75% op fabrieksniveau te bereiken.

De akoestische producten van Rockfon die in Roermond worden geproduceerd zijn onder andere de plafondpanelen Rockfon Krios (A-kant), Rockfon Pallas (A-kant) en Rockfon CleanSpace (A-kant). De ROCKWOOL producten die er gemaakt worden, worden voornamelijk gebruikt in bouw-, renovatie- en isolatieprojecten in de Benelux.

De nieuwe binder en de daarin verbonden lagere emissie van ammoniak is één van de vele initiatieven om de ecologische voetafdruk van de fabriek in Roermond te verkleinen. Gedurende haar bestaan heeft ROCKWOOL steeds geïnvesteerd in installaties en procesverbeteringen om de emissies van het productieproces te minimaliseren. Er is onder andere geïnvesteerd in rookgasfabrieken, naverbranders, filterinstallaties en meet- en controlesystemen.

In maart 2024, kondigde ROCKWOOL aan de fabriek in Roermond te gaan elektrificeren in het streven naar de gestelde science-based CO2-reductiedoelstellingen in 2034 en de route naar ‘netto nul uitstoot’ in 2050. Na de elektrificatie zal de CO2-uitstoot op de betreffende productielijnen naar verwachting met maar liefst 80% verminderen, wat resulteert in een afname van meer dan de helft van de totale CO2-uitstoot van de gehele fabriek.

De introductie van de nieuwe bindertechnologie is een complexe uitdaging en vergt significante investeringen in nieuwe installaties. De implementatie wordt uitgevoerd met steun van het Ministerie van Klimaat en Groene Groei en is ook mede mogelijk gemaakt door de inspanningen van de provincie Limburg.

Van onze partner:

Rockfon systeemplafonds zijn gemaakt van rotswol. Ook biedt men verschillende andere plafond- & wandoplossingen. Kies voor kleurrijke producten en laat uw fantasie los, want oplossingen op maat zijn ook mogelijk. Alle producten hebben uitmuntende akoestische en uitstekende brandveilige eigenschappen.